Mezi indiány bych měl zřejmě přezdívku „Klidná síla“, anebo „Ten, co víc naslouchá, než mluví.“ Jestli mne jako portrétního fotografa někdy něco fascinovalo, tak to jsou právě lidé v různých životních MOMENTECH. Jejich tváře, rozmanité povahy, bohaté životní příběhy, nezaměnitelná charismata. Představte si to takhle… Kdybyste mě chtěli posadit do místnosti plné lidí, pravděpodobně si vyberu místo situované zcela mimo střed pozornosti, odkud budu moct nerušeně sledovat všechno okolní dění. V kavárně bych se zase posadil jisto jistě čelem k lokálu a s nadšením pozoroval okamžik za okamžikem, aniž bych na sebe jakkoli upozorňoval.
K lidem jsem si vždy našel cestu, ať už v profesním či osobním životě. Motivace studovat „vejšku“ mne zavedla přímo k oboru sociální práce, který je vlastně celý o lidech a pro lidi. Nicméně, už v průběhu studií mé srdce tíhlo k lektorským aktivitám, tedy ke vzdělávání lidí…ať už to byli žáci na základních či studenti na středních a vysokých školách. Současně, jako trenér pro značku ŠKODA AUTO, se taktéž pravidelně setkávám s různými lidmi v rámci vzdělávacích aktivit.
Focení jsem si zamiloval už v roce 2008. Dokonce natolik, že jsem tenkrát neváhal absolvovat rekvalifikační kurz v oblasti fotografování… Můj foto-repertoár zahrnoval maturitní plesy, svatby, detaily, a především pak portréty a momentky. Od té doby jsem uspořádal několik vlastních výstav, včetně benefičních pro dobrou věc. Pár let jsem se věnoval také mobilní fotografii (respektive iPhoneografii). Nyní, v době, kdy nastává „nová éra fotografování“ a na trh masivně nastupují tzv. bezzrcadlovky, se jako technologický nadšenec k mému dlouhodobému koníčku opět v plné parádě vracím. Tak tedy – pokud chcete zachytit ten Váš MOMENT, určitě mi o sobě dejte vědět. V následujících řádcích odpovím na některé časté dotazy, které ke mně lidé směřují…
Čím fotím a v čem upravuji fotky?
Zbožňuji moderní technologie, a tak většinu mojí produkce obstarává profesionální bezzrcadlovka Sony Alpha A7 III, kterou hojně využívají fotografové i filmaři. Netajím se tím, že si velmi rychle získala i mé srdce :-) No a v rámci svého fotografického zaměření používám po většinu času dva hlavní objektivy – konkrétně Sony FE 50 mm (f1.8) a Sigma ART 35 mm (f1.4). Sekundární volbou při focení je pro mne fotomobil Apple iPhone 12 Pro. Fotografie upravuji v aplikacích Adobe Lightroom & Pixelmator PRO.
Co dělat, když chcete nafotit?
Líbí se Vám moje fotografie? V tom případě mi bude ctí, když se stanu Vaším fotografem. Dejte mi vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Moc rád se s Vámi domluvím konkrétně a sdělím Vám všechny potřebné detaily k našemu fotografování. Nutno dodat, že vzhledem k mým hlavním pracovním povinnostem a velkému zájmu o foto-služby jsou moje kapacity omezené. Přesto se v rámci aktuálních možností snažím vyjít vstříc.
Mohu nafotit také Váš velký DEN?
Samozřejmě. Přestože fotím primárně portréty, praxi mám rovněž ve focení svateb i maturitních, respektive absolventských plesů. Pokud máte zájem, abych Vám nafotil Váš DEN, prosím, kontaktujte mne skrze kontaktní formulář. Rád Vám sdělím detaily a domluvíme se na všem potřebném.
Je možné spolupracovat bezplatně (TFP)?
Pokud fotím bezplatně, zpravidla si modelky či modely na focení osobně vybírám, a také oslovuji. Hlavním kritériem při výběru je mj. to, že se mi daná tvář aktuálně hodí do fotografického portfolia. V případě focení formou TFP preferuji zkušenost s fotografováním a alespoň částečné výrazové nadání. Za naprostou samozřejmost považuji spolehlivost a dochvilnost kohokoli, kdo se mnou chce spolupracovat. Pokud Vás zajímá, zda bychom mohli navázat TFP spolupráci, prosím, ozvěte se skrze kontaktní formulář.
Back to Top